W tym tygodniu przed nami ważne wydarzenie:

Obchody Archidiecezjalnego Święta Eucharystii

(Święto jest upamiętnieniem wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi)

 

Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii, podczas której wszystkie parafie otrzymają orędzie papieża Franciszka dla Archidiecezji Łódzkiej, będzie sprawowana 10 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej. Weźmie w niej udział także delegacja z naszej Parafii.

W naszej parafii Święto Eucharystii będzie miało następujący przebieg:

  • W piątek o godz. 21:00 rozpoczniemy adorację wspólnym nabożeństwem. Następnie zapraszamy do indywidualnej adoracji wszystkich chętnych. Szczególnie gorąco prosimy WSZYSTKIE grupy parafialne aby każda grupa wybrała sobie jakąś godzinę i na tą godzinę by cała grupa przyszła poprowadzić adorację i pomodlić się wspólnie.
  • Kościół będzie otwarty całą noc.
  • W sobotę po porannej Mszy świętej będziemy kontynuowali adorację.
  • W sobotę o 12:00 zapraszamy na uroczystą Mszę świętą która będzie centralnym punktem święta Eucharystii w naszej parafii.
  • Od 16:30 do 17:30 ze względu na ślub w naszym kościele, żeby nie przerywać Adoracji, Najświętszy Sakrament przeniesiemy do kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  • 17:30 nabożeństwo czerwcowe
  • Msze św. wieczorne o godz. 18:00 i 18:30
  • a o 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski i modlitwę różańcową. Całodobową Adorację zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Bardzo serdecznie namawiamy by każdy przyszedł na chociaż 15 – 30 minut modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym. Znajdźmy trochę czasu specjalnie dla Jezusa. Mamy na to 24 godziny więc porę można wybrać dowolnie.

 

Odsłony: 1195