Terminarz Pierwszej Komunii Świętej w 2020 roku 

 

News, 2019-09-25

Przypominamy, że 15 października mija termin zgłoszenia dziecka do przygotowań związanych z przyjęciem Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice, którzy z różnych powodów nie byli obecni na zebraniu informacyjnym i nie pobrali formularza zgłoszeniowego mogą go pobrać TUTAJ. Wypełniony formularz wraz z metryką chrztu (w przypadku dzieci ochrzczonych poza parafią NMP Różańcowej w Zgierzu) należy złożyć w dni powszednie w kancelarii lub w niedzielę po Mszy św w zakrystii.

News, 2019-09-01

W niedzielę za tydzień, 8 września zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na godz. 10:30, na Mszę świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny. Będziemy modlili się o dary Ducha Świętego potrzebne w nauce a pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Szczególne słowa zaproszenia kierujemy pod adresem dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, oraz ich rodziców. Bezpośrednio po Mszy odbędzie się zebranie dla rodziców. Na spotkaniu omówimy sprawę zgłoszenia/zapisania Państwa dzieci na listę kandydatów przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej a także plan przygotowań do uroczystości, zakres zobowiązań i terminarz spotkań jakie czekają nas w najbliższym roku szkolnym. To bardzo ważne spotkanie dlatego BARDZO PROSIMY WSZYSTKICH RODZICÓW O OBECNOŚĆ.

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

W roku 2020 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej przeżywać będziemy w naszej Parafii 10 maja i 17 maja (czyli w drugą i trzecią niedzielę maja).

Proponuję by Państwa pociechy przystępowały do Sakramentu w następującym porządku:

Data
10 maja 2020 r.
10 maja 2020 r.
17 maja 2020 r.
17 maja 2020 r.
24 maja 2020 r.
Godzina
10:30
12:30
10:30
12:30
12:30
Klasy
Szkoła Podstawowa nr 8: klasa III A i III B
Szkoła Podstawowa nr 8: klasa III C i III D
Szkoła Podstawowa nr 12: klasa III A i III B
Szkoła Podstawowa nr 12: klasa III C i III D
Rocznica dzieci, które do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły w 2019 roku

 

Przypisanie konkretnego terminu do konkretnych klas pozwoli dzieciom dobrze przeżyć Pierwszą Komunię Świętą. Grupa komunijna nie będzie zbyt liczna a w obrębie klasy dzieci doskonale się znają i dobrze się czują w swoim towarzystwie. Dzięki temu, że przystąpią wspólnie do Sakramentu nie będą narażone na dodatkowy stres i rozproszenia. Podział terminów ze względu na klasy ułatwi także przygotowania i próby. Będzie też korzystny dla Państwa bowiem wiele rozmaitych ustaleń i prac poprzedzających uroczystość będziecie realizować w gronie ludzi, których już poznaliście np. na wywiadówkach i szkolnych zebraniach.

Ufam, że nasz wspólny wysiłek i zaangażowanie sprawi, że Wasze dzieci całym sercem przeżyją uroczystość komunijną i prawdziwie spotkają się z Eucharystycznym Jezusem.

ks. Proboszcz

Odsłony: 3712