Terminarz Pierwszej Komunii Świętej w 2019 roku 

 

News 2019-05-05

Próby dla dzieci przed rocznicą Komunii Świętej

 • poniedziałek, 6 maja, godz. 16:30
 • środa, 8 maja, godz. 16:30
 • piątek, 10 maja, godz. 16:30

Próby dla dzieci przed pierwszą Komunią Świętą

Szkoła Podstawowa nr 8

 • poniedziałek, 13 maja, godz. 16:00
 • czwartek, 16 maja, godz. 16:00
 • piątek, 17 maja, godz. 16:00

Szkoła Podstawowa nr 12

 • wtorek, 7 maja, godz. 16:00
 • wtorek, 14 maja, godz. 16:00
 • środa, 15 maja, godz. 16:00

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

News 2019-03-17

Wszystkie dzieci, włącznie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej BARDZO serdecznie zapraszamy w niedzielę 31.03.2019 r. na Mszę świętą wyjątkowo nie na 16:00 ale na 10:30. Zależy nam na tym aby dzieci również uczestniczyły w Eucharystii z Księdzem Biskupem.

News 2019-02-27

Od 10 marca zaczynają się Msze święte dla dzieci w ramach bezpośredniego przygotowania dzieci do przyjęcia I Komunii Św. Msze te zgodnie z zapowiedzą i harmonogramem zamieszczonym w tej zakładce w październiku będą się odbywały o 16:00. Obecność na nich, dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św w maju 2019, jest obowiązkowa.

Po pierwszej takiej Mszy, czyli 10 marca odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo prosimy rodziców o obecność.

News 2018-11-18

30 listopada mija termin dostarczenia metryki chrztu i zgłoszenia przez rodziców dzieci z klas trzecich które chciałyby w tym roku szkolnym przygotować się i przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Niestety bardzo wielu rodziców jeszcze tego nie uczyniło. Prosimy o mobilizację. Zgodnie z ustaleniami i zasadami przedstawionymi na spotkaniu organizacyjnym dnia 4 października, dzieci nie zgłoszone do końca listopada nie będą mogły przystąpić do Pierwszej Komunii świętej w maju 2019 r. Na październikowym spotkaniu każdy rodzic otrzymał formularz zgłoszenia. Gdyby ktoś z jakiegoś powodu go jeszcze nie miał jest do pobrania w zakrystii. Wypełnione formularze prosimy dostarczyć do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

News 2018-10-07

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

Serdecznie dziękuję za tak liczną obecność na czwartkowym spotkaniu (4.10.2018)

Ufam, że nasz wspólny wysiłek i zaangażowanie sprawi, że Wasze dzieci całym sercem przeżyją uroczystość komunijną i prawdziwie spotkają się z Eucharystycznym Jezusem.

Wraz z początkiem roku szkolnego, rozpoczął się też czas bezpośredniego przygotowania dzieci do Uroczystości I Komunii Świętej.

Bardzo proszę byście Państwo dopomogli swojemu dziecku i wraz z Nim się w te przygotowania zaangażowali. Oprócz katechezy w szkole integralnym elementem przygotowań i ważną formacją w praktykowaniu wiary jest UCZESTNICZENIE DZIECI WRAZ Z RODZICAMI w Mszach świętych niedzielnych, w nabożeństwach okolicznościowych odprawianych specjalnie dla Państwa pociech i w rekolekcjach. MSZE ŚWIĘTE DLA DZIECI, I Z KAZANIEM DO DZIECI ODPRAWIAMY W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 10:30. Nabożeństwa dla dzieci, np. w październiku nabożeństwa różańcowe a w Adwencie Roraty są we wtorki i czwartki o godz. 16:45. Bardzo serdecznie Państwa proszę byście uczestniczyli w nich systematycznie wraz ze swoimi dziećmi. To ważne, bo Rodzice są dla dziecka pierwszymi świadkami i nauczycielami wiary.

1.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DZIECKA

Podczas spotkania każdy Rodzic otrzymał FORMULARZ ZGŁOSZENIA DZIECKA do przygotowań do przyjęcia I Komunii Świętej. Bardzo proszę o wypełnienie go i dostarczenie do kancelarii parafialnej do końca października 2018 r.

Na formularzu jest m.in. pytanie o chrzest dziecka. Bez Sakramentu Chrztu niemożliwe jest przystąpienie do jakiegokolwiek innego sakramentu Metryka chrztu jest urzędowym potwierdzeniem, że dziecko jest ochrzczone. Dlatego bez tego dokumentu dziecko niestety nie będzie mogło przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.

W przypadku dzieci, które były ochrzczone w parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu wystarczy na formularzu zgłoszenia podać rok chrztu dziecka ponieważ dokumentacja znajduje się w naszej kancelarii i dopełnimy niezbędnych formalności we własnym zakresie.

Jeśli natomiast dziecko chrzczone było w innej parafii niż nasza konieczne jest pobranie z właściwej parafii metryki chrztu i dołączenie jej do formularza zgłoszenia. Jeżeli to możliwe, proszę zrobić to do końca października. Jeśliby natomiast parafia chrztu dziecka była bardzo odległa od Zgierza proszę dostarczyć Metrykę Chrztu Państwa dziecka do końca listopada 2018 r. (dodatkowy miesiąc na pobranie dokumentu)

 

2.

DZIENNICZKI/INDEKSY ! smile

Na spotkaniu każdy rodzic otrzymał także dla swojego dziecka DZIENNICZEK DZIECKA PRZYGOTOWUJĄCEGO SIĘ do I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

Ten dzienniczek to pomoc i mobilizacja do systematyczności w praktykowaniu wiary. Dzieci po każdej Mszy św. niedzielnej i po każdym nabożeństwie, w którym uczestniczyły zapraszamy do zakrystii po podpis. Podpis będzie potwierdzeniem obecności i pozwoli bardzo rzeczowo spojrzeć na sukcesy w duchowych przygotowaniach do uroczystości pierwszokomunijnej. „Rażące pustki” w dzienniczku, świadczące o nieuczestniczeniu we Mszach św., nabożeństwach i rekolekcjach będą niestety skutkowały odłożeniem przygotowań dziecka do I Komunii św. na kolejny rok, do czasu gdy uczciwie i rzetelnie przygotuje się do tego wyjątkowego Sakramentu.

Bardzo serdecznie więc Państwa proszę: nie tylko przypominajcie dzieciom o niedzielnej Mszy św. czy nabożeństwach ale sami bądźcie najskuteczniejszymi przewodnikami na drogach wiary czyli uczestniczcie w Mszach i nabożeństwach RAZEM ZE SWOIMI DZIEĆMI. „Słowa uczą, ale pociągają przykłady”! (to przy okazji stanie się piękną sposobnością do odświeżenia i ożywienia Waszej wiary i Waszej, dojrzałej relacji z Jezusem)

3.

Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu czyli od 10 marca 2019 r. będą odprawiane nie o 10:30 ale o godz. 16:00 specjalne Msze święte będące bezpośrednim przygotowaniem dzieci do przyjęcia Jezusa Eucharystycznego. Spotkamy się na tych mszach św. 8 razy:

10 marca 2019 r.
17 marca 2019 r.
24 marca 2019 r.
31 marca 2019 r.

7 kwietnia 2019 r.
14 kwietnia 2019 r.

21 kwietnia 2019 jest Wielkanoc i NIE MA Mszy św. o godz. 16:00
28 kwietnia 2019r.

5 maja 2019r.

 (12 maja jest Rocznica I Komunii św.), a 19 maja są już uroczystości Pierwszokomunijne.

Bardzo serdecznie proszę byście Państwo także w tych Mszach świętych pilnie uczestniczyli razem ze swoimi dziećmi.

4.

I jeszcze ważne  sprawy czysto organizacyjne:

 • Bardzo proszę byście Państwo utworzyli coś na kształt "Komitetu Rodzicielskiego", w skład którego będzie wchodziło po troje rodziców z każdej klasy. Pozwoli to sprawniej uzgadniać szczegóły przygotowań. Ta grupa rodziców będzie reprezentowała wszystkich Państwa. Ci z Państwa, którzy chcieliby do tego "Komitetu" należeć proszę by zgłosili mi swoje dane (do końca listopada 2018 r.)
 • Aby stworzyć odpowiednie warunki wyciszenia i umożliwić dzieciom skupienie się na tym co najważniejsze, w strefie kościoła przeznaczonej wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych będzie mógł przebywać tylko JEDEN fotograf i JEDEN kamerzysta. Bardzo proszę byście wybrali Państwo profesjonalistę, któremu powierzycie to zadanie. Pewnie warto pomyśleć o tym już teraz.
  Po to m.in. uroczystości pierwszokomunijne będziemy mieli w małych grupach żeby jeden fotograf i jeden kamerzysta spokojnie zdążył należycie wypełnić swoje zadanie. Warto byśmy wszyscy pamiętali, że Pierwsza Komunia Święta to nie plan filmowo-zdjęciowy. Kamera i aparat fotograficzny mają tylko dyskretnie uwiecznić na pamiątkę TO CO NAJWAŻNIEJSZE CZYLI DUCHOWE PRZEŻYCIA I SPOTKANIE DZIECKA Z JEZUSEM W EUCHARYSTII.Czas na nieograniczoną ilość fotografujących i filmujących oraz całe serie zdjęć grupowych i indywidualnych oczywiście także będzie – w białym tygodniu, w poniedziałek po Mszy świętej.
 • Stroje pierwszokomunijne dzieci - dowolne.
 • Pamiątkowe obrazki Pierwszokomunijne dzieci otrzymają w trakcie "białego tygodnia". W dniu Pierwszej Komunii Św. nie będzie po południu żadnego spotkania dla dzieci w kościele, byście mogli Państwo świętować spokojnie w gronie rodzinnym. Pamiątki pierwszokomunijne kupujecie Państwo sami, tak by Wam się podobały – tzn. dla całej klasy, szkoły, albo wszystkich dzieci Pierwszokomunijnych – ustaleniem tego proszę by zajęły się  „trójki klasowe”
 • Różańce, medaliki, książeczki do nabożeństwa proszę byście Państwo kupowali swoim dzieciom we własnym zakresie, zgodnie z własnymi upodobaniami. Będą one potrzebne dopiero na tych Mszach świętych które będą o godz. 16:00 i rozpoczną się w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Wtedy będziemy je poświęcać i z nich korzystać.
 • W niedzielę 5 maja 2019 na Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wtedy każdemu dziecku będzie potrzebna świeca, by mogło ją zapalić od Paschału – symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa. Najlepiej gdyby to była ta sama świeca, którą przy chrzcie dziecka od Paschału zapalał ojciec chrzestny. Teraz ten sam gest powtórzy już samo dziecko. Jeśli nie udało się Państwu zachować do tej pory świecy chrzcielnej dziecka to bardzo proszę byście Państwo kupili nową. (świece pierwszokomunijne są powszechnie dostępne w sklepach z dewocjonaliami)
5.

Zaglądajcie Państwo od czasu do czasu na tą stronę internetową parafii J bo będą się tu pojawiały bieżące informacje i aktualne ogłoszenia w zależności od potrzeb i przebiegu naszych wspólnych przygotowań do I Komunii Świętej.

6.

W razie wątpliwości służę pomocą. Mój adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Z wyrazami szacunku

Ks. Proboszcz

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

Przypominam, że zgodnie z ustaleniami i informacją podaną w ogłoszeniach parafialnych oraz zamieszczoną na stronie internetowej naszej parafii w dniu 1 października 2017 r. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w roku 2019 przeżywać będziemy w naszej Parafii 19 maja (czyli w trzecią niedzielę maja).

Państwa pociechy będą przystępowały do Sakramentu w następującym porządku:

 

Data
19 maja 2019 r.
19 maja 2019 r.
12 maja 2019 r.
Godzina
10:30
12:30
12:30
Klasy
Szkoła Podstawowa nr 8: klasa III A i III B
Szkoła Podstawowa nr 12: klasa III A i III B
Rocznica dzieci, które do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły w 2018 roku

 

Od miesiąca trwa już rok szkolny a zatem rozpoczął się też czas bezpośredniego przygotowania dzieci do Uroczystości I Komunii Świętej. Bardzo proszę byście Państwo dopomogli swojemu dziecku i wraz z Nim się w te przygotowania zaangażowali.

SERDECZNIE ZAPRASZAM NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE dnia 4 października 2018 r. (czwartek) na godz. 19:00.

Spotkanie odbędzie się w kościele. Na spotkaniu omówimy sprawę zgłoszenia/zapisania Państwa dzieci na listę kandydatów przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej a także plan przygotowań do uroczystości, zakres zobowiązań i terminarz spotkań jakie czekają nas w najbliższym roku szkolnym. To bardzo ważne spotkanie dlatego BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O OBECNOŚĆ.

Pozdrawiam wszystkich Państwa serdecznie. Szczęść Boże.

ks. Paweł Szubert - proboszcz

 

Odsłony: 6014